Turuncu Grup / Turuncu Baskı

Turuncu Grup; Yazılım, Okul Fotoğrafçılığı, Baskı Çözümleri, Cilt ve Albüm Hizmetleri, Online Kişiye Özel Fotoğraf Basklı Ürün Satışı alanlarında faaliyet gösteren bir firmadır.

2003 yılında fotoğraf stüdyoları için geliştirdiğimiz Öğretmen Not Defteri Baskı Programı ile ticari hayatımıza başladık. MEB tarafından yeni çıkan yönetmelikler, müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda sürekli güncellenen, yeni modüller ve ek özellik ve şablonlar (Öğretmen Not Defteri,  Öğretmen Not Çizelgesi, Öğretmen/Öğrenci Kimlik Kartı Tasarımı, Yönetici/İdareci Albümü, e-Okul Fotoğraf Küçültme, Excel’den veri alma, vb.)  eklenen NonStop e-Okul Baskı Programı şu an kendi alanında en gelişmiş ve en çok kullanılan yazılımdır.

2004 yılında müşterilerimizden gelen talep doğrultusunda, Öğrenci Kimlik Kartı, Öğretmen Not Defteri üretimine başlanmıştır.

“Siz Sadece Fotoğrafları Çekin, Geri Kalan Bizim İşimiz” sloganı ile kısa sürede sektöründe öncü firma haline gelmiş, ülke genelinde birçok fotoğraf stüdyosu ve ajans için de çözüm ortağı olmuştur.

NonStop e-Okul Baskı Programı ile başlayan bu serüvende, tamamen Okul Fotoğrafçılığı ve Baskı Hizmetleri alanında faaliyetlerini devam ettirme kararı alan firmamız kendini bu alanda geliştirmiştir. Sadece Fotoğraf Stüdyoları ve Ajanslar ile çalışan firmamız her geçen gün ürün yelpazesini genişletmektedir. Müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak için Türkiye’de ve dünyadaki baskı ve fotoğrafçılık alanındaki sistemleri yakından takip ederek değişen ihtiyaçlar doğrultusunda hızlı ve dinamik çözümler üretmekteyiz.

Her yıl iş ortaklarımız ile birlikte binlerce okulun baskı ihtiyaçlarını karşılayan firmamız, faaliyette bulunduğu 15 yılı aşkın süre içerisinde on binlerce okulumuzun çalışmalarını yapmıştır.

2009 yılında kendi baskı merkezini kuran firmamız, Turuncu Baskı adıyla faaliyetlerine devam etmekte ve satışını yaptığı tüm ürünlerini kendi bünyesinde üretmektedir. 2015 yılında albüm ve cilt atölyesini de faaliyete geçirerek, müşterilerine Okul Albümü, Mezuniyet Yıllığı/Okul Andacı, Foto Kitap hizmetlerini de sunmuştur.

2020 yılı itibari ile Kişiye Özel Fotoğraf Baskılı Hediyeler sunan Fotobix.com online e-Ticaret sitesini faaliyete geçirerek perakende sektörüne de girmiştir.

Teşekkürler

En büyük sermayesi güven ve dürüstlük olan firmamız, kurulduğu günden itibaren bizi yalnız bırakmayan değerli iş ortaklarımıza teşekkürü borç bilir, daha nice yıllar çalışmayı temenni eder, yeni öğretim yılında başarı ve muvaffakıyetler dileriz…