NonStop Nedir ?

NonStop e-Okul Baskı Programı; e-okul ürünlerini hızlı ve hatasız hazırlamanızı sağlayan bir bilgisayar yazılımıdır.

NonStop e-Okul Baskı Programı Ücretilimidir?

NonStop e-Okul Baskı Programı, dağıtımı iki ayrı şekilde yapılmaktadır.

Ücretsiz Kısıtlı Sürüm

Excel dosyalarından öğrenci verilerinin otomatik alınması, fotoğraf eşleştirme, resim düzenleme vb. veri giriş özelliklerinin tamamı ücretsizdir. Girilen veriler ile aşağıdaki modüllerden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

 • e-Okul CD’si oluşturma
 • Test Albümü Yazdırma
 • Vesikalık Dizgilerini yapıp kaydetme

Ücretli Tam Sürüm

Program içerisinde bulunan tüm baskı modüllerini kullanabilirsiniz.

 • Okul İdareci/Yönetici Albümleri
 • Öğretmen Not Çizelgesi
 • Öğretmen Cep Albümü
 • Öğretmen Not Defteri
 • Öğrenci Kimlik Kartı
 • Öğretmen Kimlik Kartı
 • Vesikalık Dizgileri

Satın aldığınız versiyonu ömür boyu ücretsiz kullanabilir, satın aldığınız Eğitim-Öğretim Yılı içerisinde çıkacak tüm güncellemelerden ücretsiz faydalanabilir ve Tele-Destek alabilirsiniz.

Güncel Satın Alma ve Versiyon Güncelleme fiyatları görmek için NonStop Lisans Fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

NonStop için Her Yıl Ücret Ödemek Zorundamıyım?

Firmamız sürekli olarak MEB tarafından yayınlayan Yönetmelik ve Genelgeleri araştırır ve inceler. Bu yönetmeliklerin Resmi Gazetede yayınlanması ile birlikte ilgili modüllerini yönetmeliklere uygun bir şeklide günceller.

Ayrıca kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda iyileştirmeler ve düzenlemeler sürekli olarak ilave edilmektedir.

NonStop e-Okul Baskı Programı her yeni Eğitim-Öğretim yılı başlangıcında son güncellemeleri içeren yeni bir versiyon çıkartır. Yeni versiyondan faydalanmak isteyen kullanıcılarımızın ücret ödemesi gereklidir.

Güncel Satın Alma ve Versiyon Güncelleme fiyatları görmek için NonStop Lisans Fiyatları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kaç Bilgisayara Yükleyebilirim?

NonStop e-Okul Baskı Programı satın alma ve güncellemeleri bir bilgisayar için geçerlidir. Satın aldığınız yazılımı sadece bir bilgisayara yükleyebilir ve orada lisansı aktif edebilirsiniz. İlave her bir bilgisayara kurulum yapmak ve lisansı aktif etmek için yeni bir satın alma gerçekleştirmelisiniz.

NonStop e-Okul Baskı Programı Ücretsiz Kısıtlı Versiyonu istediğiniz kadar bilgisayara yükleyebilirsiniz.

NonStop e-Okul Baskı Programını Satın Almayı Tavsiye Edermisiniz?

NonStop e-Okul Baskı Programı ücretli ticari bir yazlımdır. e-Okul Baskı Maliyetlerini çok iyi hesaplamak gereklidir.

Bu işi kendi bünyenizde yapmak istiyorsanız gerekli yazılım ve donanım maliyetlerini (İyi bir Baskı Cihazı ve giyotin, İdareci Albümleri için Spiral Cilt Makinesi, Kimlik Kartları için iyi bir Laminasyon ve Kart Kesme Makinası) iyi hesaplamanız gereklidir. Ayrıca bu iş için ayıracağınız personel giderleri, hatalı baskılar, stok maliyetleri de hesaplanmalıdır.

Tavsiyemiz en az 15-20 Bin ve üzeri öğrenci çekebilen müşterilerimiz için uygun olabileceğidir.

Hazırladığım Baskılar Yarım ve Kırmızı Kesik Çizgiler ile Görülüyor

NonStop e-Okul Baskı Programı, dizgileri bilgisayarınızda yüklü varsayılan yazıcıya göre yapmaktadır. Eğer bilgisayarınızda termal fotoğraf yazıcıları varsayılan olarak tanımlı ise dizgiler yarım ekran olarak ve kırmızı kesik çizgiler ile görülecektir.

Bilgisayarınızda bulunan varsayılan yazıcıyı değiştirerek bu sorunu düzeltebilirsiniz.

Okul Logosu, Müdür İmzası Nasıl Olmalıdır?

NonStop e-Okul Baskı Programı, Okul Logolarını ve Müdür İmzalarını JPG formatında tanımaktadır. Okul Logosunu ve imzaları bir resim düzenleyicide (Photoshop vb.) açıp temizlemeniz ve JPG formatında kaydetmeniz gereklidir.

Logo ve imzalar öğrenci kimlik kartlarında kullanılır. Bu görsellerin etrafında temizlenmemiş bir alan olursa kimliklerde de o şekilde çıkmaktadır.

e-Okul Baskılarını Size Yaptırmak İstiyorum, Program Satın Almam Gereklimi?

NonStop e-Okul Baskı Programı, sadece tüm baskı ihtiyaçlarını kendi bünyesinde yapmak isteyenler için ücretlidir.

e-Okul baskılarını bize yaptırmak isteyen müşterilerimiz Ücretsiz Kısıtlı Versiyonu hiç bir ücret ödemeden kullanabilir, siparişlerini bize gönderebilir, ücretsiz bir şekilde e-Okul CD’si, Test Albümü ve Vesikalık Dizgilerden faydalanabilir.

e-Okul Ürünlerini Kaç Günde Teslim Ediyorsunuz?

Tahmini olarak 3-4 gün içerisinde siparişi bize ulaşan okullar teslimata hazır hale gelebilir. Opsiyonel olarak teslimat süremiz 1 haftadır.

Günlük teslimat kapasitemiz okul mevcudu ve sipariş içeriğine bağlı olarak 30-50 okul arasıdır. Sezonluk bir iş olduğundan belirli haftalar çok yoğun geçmektedir. Bu gibi durumlarda müşterilerimizi bilgilendiririz ve 1 haftayı mümkün oldukça geçmemeye çalışırız.

Benim İşim Çok Acil, Okul Çok Sıkıştırıyor...

Bize gönderilen siparişlerin %75 i her zaman çok acildir ve bu konuda müşterilerimiz tarafından sürekli ısrar ve baskı vardır. Siparişler bize mail ile ulaşması sırasına göre işleme alınmaktadır. Bu sıralamadan kesinlikle taviz vermemekteyiz. Yoğun dönemlerde günlük 100-150-200 kadar okul siparişi gelebilmekte (bu sayı şu ana kadar 1 günde en fazla 250 okul, 1 haftada 1200 okul olmuştur)  elimizde baskı için bekleyen 250-300 okul olabilmektedir. Bu konuda bize hak vermenizi ve baskı yapmamanızı rica ediyoruz.

Çok acil durumlarda mağduriyet yaşamamanız için, diğer müşterilerimizin hakkını gasp etmemek koşulu ile belirli işlerinize öncelik verebiliriz. Bu gibi durumlarda tüm müşterilimize yardımcı olmaktayız. Bu konuda lütfen karşılıklı olarak anlayışlı olmayı rica ediyoruz.

Size Nasıl Sipariş Verebilirim?

NonStop e-Okul Baskı Programını bilgisayara ücretsiz olarak yükleyin. Okulların size vereceği, e-Okul Sisteminden alınan Excel formatlı öğrenci veri dosyaları otomatik olarak programa aktarılır. Eğer okullardan veri dosyası alınamazsa sınıf ve öğrenci isimlerin tek tek yazılması gerekmektedir. Veri girişleri tamamlandıktan sonra, sırası ile sınıflara resim atamaları yapılır. Gelen resim eşleştirme ekranında gerekli kontroller yapılır. Bu işlemden sonra sipariş ekranına girilerek istenilen okulun sipariş dosyası oluşturulur ve firmamıza gönderilir.

Ben Programı Kullanamadım, Başka Sipariş Verme Yöntemi Yok mu?

Program kullanımı son derece kolaydır. Öncelikli tavsiyemiz siparişlerinizi NonStop e-Okul Baskı Programı ile göndermenizdir. Program kullanmadan sipariş vermek için aşağıdaki yöntemi izleyiniz.

Çekilen öğrenci fotoğrafları sınıf sınıf klasörlere ayrılır. Klasör isimleri doğru sınıf isimleri verilmelidir. Klasörlere verilecek isimler, sınıf adı olarak kullanılacaktır. Dosya ismleri tek tek, yeniden adlandırılarak, öğrenci numarası, adı, soyadı yazılır (Örnek; 256 UĞUR ŞAHİN.jpg). Bu işlem önemlidir, baskılarda bu bilgiler birebir çıkacaktır. Bu nedenle itina ile kontrol edilmeleri gereklidir. Ayrıca öğrenci resimlerinin uygun bir şekilde crop’lanması (3 x 4 cm) gereklidir.

Not: Bu şekilde gelen siparişlerin teslimat süresi daha uzun olmaktadır. Bu veriler önce arkadaşlarımız tarafında NonStop e-Okul Baskı Programına aktarılmakta ardından yeni bir sipariş oluşturulup, sipariş sırasına girmektedir. Ayrıca klasör ve dosyalara verdiğiniz isimler direkt olarak kullanılmakta oluşacak hatalarda sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Öğrenci İsim ve Fotoğraflarda Kayma Var, Ne Yapmalıyım? Tekrar Ücret Ödeyecek miyim?

Baskıları bize göndermiş olduğunuz sipariş dosyasından yapmaktayız. Kesinlikle hiçbir öğrenci adı, sınıf adı, okul adı ve fotoğrafa müdahale etmiyoruz. Eğer öğrenci isimleri veya fotoğraflarda bir hata var ise muhtemelen hatalı veri girişi yapmışsınızdır. NonStop e-Okul Baskı Programından hatalı okulu açıp gerekli düzenlemeleri yapıp tekrar sipariş oluşturmalısınız.

Gözümüze çarpan bariz bir hata var ise baskı işlemini durdurup sizi bilgilendiririz. Ama her zaman önceliğiniz sizin kontrolünüz olsun. Her gün ortalama 30-50 okul baskısı yaptığımızı varsayarsanız gözümüzden bu gibi hataların kaçması çok normaldir. Siparişleri bize göndermeden önce Test Albümü çıktısı alıp okula onaylamanızı öneririz.

İkinci kez baskısını yaptığımız okullarda sizleri daha fazla mağdur etmemek için elimizden gelen indirimleri yapmaktayız.

Okulun Benden Talep Ettikleri Fiyat Listenizde ve e-Okul Paketlerinizde Yok.

Okulların farklı talep ve ihtiyaçları olabilmektedir. Fiyat Listemizde ve e-Okul Paketlerimizde size fikir verebilmesi için genel olarak en çok tercih edilen ve ihtiyaç duyabileceğiniz varyasyonlar kullanılmıştır.

Farklı talepler olduğunda iletişim bilgilerimizi kullanarak fiyat alabilirsiniz.

Verdiğim Siparişleri Nasıl Alabilirim?

Teslimatları mağazamızdan veya kargo aracılığı ile yapıyoruz. Eğer İstanbul’da ikamet ediyorsanız ürünlerinizi mağazamızdan elden teslim alabilir veya kargo ile gönderimini talep edebilirsiniz.

Kargo Ücretlimi?

Ürünlerinizi anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo / Yurtiçi Kargo / UPS ile yapmaktayız. Kargo ücretini alıcı ödemektedir.

Ürün  içerikleri değişken olduğu için sabit bir kargo ücretimiz yoktur. Kargo ücreti, size göndereceğimiz paketin ebadı ve ağırlığına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Kapıda Ödeme Seçeneği Mevcut mu?

MNG Kargo ile kapıda ödeme anlaşmamız vardır. Faturası kesilmiş ürünlerinizi kapıda ödeme seçeneği ile alabilirsiniz. Kargo ücreti dışında ilave olarak Kapıda Ödeme Ücreti vardır. Bu ücreti kargo firmaları belirlemektedir. Yaklaşık 10 TL. civarı bir ücreti vardır.

Nasıl Ödeme Yapabilirim?

 • Sayfamızda bulunan Online Ödeme butonunu kullanarak, anlaşmalı olduğumuz sanal pos firması üzerinden ödeme yapabilirsiniz.
 • Hesap Numaralarımıza Havale/Eft yapabilirsiniz.
 • Mağazamıza gelerek Nakit Ödeme yapabilirsiniz.
 • Anlaşmalı kargo firmalarımız aracılığı ile Kapıda Ödeme seçeneğini kullanabilirsiniz.