Bayi Kullanım Kılavuzu

Bayi yetkisi bulunan kullanıcılar, e-Okul için çekmiş oldukları fotoğrafları ÖğrenciGO! Web Yönetim Panelini kullanarak Bulut Platformuna yükleyebilirler.

ÖğrenciGO! Dokümanlarını bilgisayarınıza indirebilir idareciler ile paylaşabilirsiniz.

ÖğrenciGO! Bayi Kullanım Kılavuzu (PDF)

ÖğrenciGO! Okul İdarecisi Kullanım Kılavuzu (PDF)

Bayi Girişi

ÖğrenciGO – Öğretmen Tanıma Mobil Uygulaması için yönetim işlemlerinin tamamını bilgisayarınızı kullanarak Web Paneli üzerinden  yapabilirsiniz.

Tarayıcınızdan ogrencigo.com sayfasın açın ve e-Posta ve Parolanızı kullanarak giriş yapın.

 

ÖğrenciGO! – Öğrenci Tanıma Mobil Uygulaması için yönetim işlemlerinin tamamını bilgisayarınızı kullanarak ÖğrenciGO! Web Yönetim Paneli üzerinden  yapabilirsiniz.

Tarayıcınızdan https://www.ogrencigo.com/ sayfasın açıp e-posta adresinizi ve parolanızı kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Henüz adınıza bir bayi hesabı tanımlı değilse firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Web Paneli Kullanımı

ÖğrenciGO! Web Yönetim Paneline giriş yapıldığında ekranın sol tarafında Ana Sayfa, Okullar ve Kullanıcılar olarak 3 adet menü bulunmaktadır. Tüm yönetim işlemleri bu menüler aracılığı ile yapılmaktadır.

Ana Sayfa bilgi ekranıdır, Bulut Platformuna yüklediğiniz toplam okul sayısı, bu okullarda bulunan toplam sınıf ve öğrenci sayısı bu ekranda görülür.

Öğrenci Yükleme Limiti, Bulut Platformuna yükleyebileceğiniz toplam öğrenci sayısı limitinizi gösterir. Bu limitin aşılması durumunda ilave yükleme alanı almanız gereklidir.

Yükleme alanı almak için Öğrenci Tanıma Mobil Uygulaması sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Okullar

Bulut Platformuna yüklemiş olduğunuz okulların listesini gösterir. Kurum Kodu, Okul Adı, İl, İlçe ve Mevcut bilgileri sütunlar halinde gösterilir.

Okula ait sınıf ve öğrenci listelerini görebilmek için okul adının sağ tarafında bulunan  Sınıflar butonunu kullanınız.

Okul için veri yükleme, okul adını düzeltme, okul silme, kullanıcı oluşturma gibi işlemler için  okul adının sol tarafında bulunan İşlemler butonunu kullanınız.

Yeni bir okul yüklemek için ekranın sağ üst köşesinde bulunan Yeni Okul Oluştur butonunu kullanınız.

İşlemler butonu, okul ile ilgili yapılabilecek işlemleri listeler.

Excel ile Giriş; NonStop e-Okul Baskı Programından dışarı aktardığınız öğrenci listelerini Bulut Platformuna yükler.

Fotoğraf Yükleme; NonStop e-Okul Baskı Programından dışarı aktardığınız öğrenci fotoğraflarını Bulut Platformuna yükler.

Kullanıcı Oluşturma; Okullar için Yönetici ve Öğretmen yetkilerine sahip kullanıcılar oluşturur. ÖğrenciGO! Öğrenci Tanıma Mobil Uygulamasını bu ekranda oluşturulan kullanıcılar kullanabilirler.

Düzenle; Okul adı, Kurum Kodu, İl, İlçe bilgilerini günceller.

Sil; Seçili Okulu siler. Bir okul silindiğinde, okula ait tüm listeler, fotoğraflar, kullanıcılar ve öğretmenler tarafından alınmış notlar kalıcı olarak silinecektir. Silme işlemi geri alınamaz. Emin olmadan bu modülün kullanılmaması tavsiye edilir.

Yeni Okul Oluştur

ÖğrenciGO! Öğrenci Tanıma Mobil Uygulamasında bir okulun kullanılabilmesi için önce Bulut Platformuna tanımlanmalı ve öğrenci verilerinin yüklenmesi gereklidir.

Okullar Sayfasında Yeni Okul Oluştur butonuna tıklanarak okul tanımlanması yapılır.

Okulun tam ve doğru adını öğrenmek için web sayfasını inceleyin. Buraya girilen bilgiler İdareciler ve Öğretmenler tarafından ÖğrenciGO! mobil uygulamasında görülür. Bu sebeple okul adının doğru yazılması önemlidir.

Kurum Kodu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her kurum için oluşturulan benzersiz bir kod numarasıdır. Kurum Kodunu okuldan öğrenebilirsiniz. Kurum Kodu alanı zorunlu değildir.

Benzer isimde birçok okul olduğu için okula ait il ve ilçe bilgilerinin doğru girilmesi ileriki zamanlarda oluşabilecek karışıklıkların önüne geçecektir. Bu bilgiler için okulun web sayfasını inceleyebilirsiniz.

Sınıflar

Okullar sayfasında, okul adının sağ tarafında bulunan Sınıflar butonu ile okulda bulunan sınıflara ulaşabilirsiniz.

Gelen listede sınıf adı ve mevcudu görülecektir.

Sınıf adının sol tarafında bulunan İşlemler butonu aracılığı ile sınıf adı düzeltilebilir veya sınıf silinebilir.

Sınıf adının sağ tarafında bulunan Öğrenciler butonu ile sınıfta bulunan öğrenciler listelenir.

NOT: Sınıf silme işlemi sınıfta bulunan tüm öğrencileri, fotoğrafları ve öğrenciler için alınan notlar kalıcı olarak siler. Bu işlem geri alınamaz. Emin olmadan bu modülün kullanılmaması tavsiye edilir.

Öğrenciler

Sınıf Adının sağ tarafında bulunan Öğrenciler butonu ile sınıfta bulunan öğrenciler listelenir.

Sınıf Listelerine geri dönmek için listenin üst tarafında Okul Adı > Sınıf Adı > Öğrenciler bilgisinin bulunduğu satırda sınıf adına tıklanır.

Öğrenci Listesi Küçük Fotoğraf, Öğrenci No, Adı, Soyadı, Notlar sütunlarından oluşmaktadır. Notlar sütununda bulunan + işaretine tıklanarak öğrenci ile ilgili notlar alınabilir ve düzenlenebilir. Alınan notlar sadece notu oluşturan kullanıcı tarafından görülebilir. Öğrenci için alınan notlar şahsi olduğu için notlar alanımız kullanıcıya özel oluşturulmaktadır.

Öğrenci isimlerinin sol tarafında bulunan İşlemler butonu aracılığı ile Öğrenci Bilgileri düzenlenebilir, Öğrenci Fotoğrafı Güncellenebilir, Öğrenci Sınıf Değişikliği yapılabilir ve Öğrenci silinebilir.

Öğrenci Listeleri varsayılan olarak Liste görünümünde gelmektedir. Ekranın üst tarafında bulunan Görselleri Büyüt ve Galeri butonları kullanılarak görünüm değiştirilebilir.

Verileri Yükleme

Yeni bir okul oluşturulduğunda bu kayıt okullar listesine eklenir ve henüz veri girişi yapılmadığı için mevcudu 0 görülür. Okul Adının sol tarafında bulunan İşlemler butonu kullanılarak okula ait veriler yüklenebilir.

Excel ile Sınıf ve Öğrenci Listelerini Yükleme

Okullar > İşlemler > Excel ile Giriş

Dosya Seç butonu kullanılarak NonStop e-Okul Baskı Programından dışarı aktarılan Öğrenci Listesi seçilir. Ardından Yükle butonuna basılır. Öğrenci Listesi “C:\NonStop2023 OTU” klasöründe bulunur.

Öğrenci Listeleri ekranda gösterilir. Sütunlarda FOTOID, Sınıf Adı, Öğrenci No, Adı ve Soyadı görülür. Listenin altında toplam öğrenci sayısı görülecektir. Kaydet butonuna tıklandığında Öğrenci Listeleri Bulut Platformunda veri tabanına kaydedilir.

Yükleme sonrası ekranda verilerin aktarıldığını belirten bir ileti çıkacak Okul Listemizde okul mevcudu güncellenecektir.

Öğrenci Fotoğraflarını Yükleme

Okullar > İşlemler > Fotoğraf Yükleme

Dosya Seç butonu kullanılarak NonStop e-Okul Baskı Programından dışarı aktarılan FOTO arşiv dosyası seçilir. FOTO arşiv dosyası “C:\NonStop2023 OTU” klasöründe bulunur. Dosya Seçimi yapıldıktan sonra Aç ve Kontrole Başla butonu aktif olur.

FOTO arşiv dosyası kontrol edildikten sonra aktarılacak fotoğraflar ekranda listelenir. Gelen listede Fotoğraf Dosyası Adı, Boyutu ve Küçük Resimler görülür. Listenin alt tarafında  aktarılacak toplam fotoğraf sayısı görülür. Bu sayının okul mevcudu ile eşleşmesi gerekmektedir. Bir hata olduğunu düşünüyorsanız Mobil Aktarım Dosyalarınızı kontrol ediniz. Yükle butonuna tıklayarak fotoğrafların Buluta Platformuna yüklenmesi başlatılır.

Yükleme işlemi süresi internet hızınız ve fotoğraf sayınıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Yükleme işlemi başladığında listenin altında açılan bir barda yükleme yüzdeniz görülecektir. 1.000 kişinin yüklenmesi yaklaşık olarak 3-4 dk. sürmektedir.

Yükleme sonrası sınıflar ve öğrencileri kontrol edebilirsiniz.

NOT: Fotoğraf Yükleme işlemi bitinceye kadar Sayfadan çıkış yapılmamalıdır. Yükleme işlemi henüz bitmeden sayfadan çıkış yapılması halinde aktarım yarıda kesilecektir.

NonStop ile Mobil Verileri Oluşturma

ÖğrenciGO! Öğrenci Tanıma Mobil Uygulamasına yüklenecek Öğrenci Listeleri ve Fotoğraf Arşiv dosyaları NonStop e-Okul Baskı Programı kullanarak hazırlanır.

ÖğrenciGO! için Mobil Veri Aktarımını başlatmadan önce okul verilerin eksiksiz ve hatasız NonStop e-Okul Baskı Programına  girilmesi ve gerekli kontrollerin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde hatalı veriler aktarılacaktır.

NonStop e-Okul Baskı Programında işlem yapmak istenilen okul seçildikten sonra Ana Ekranda bulunan Mobil Uygulama Aktarımı butonu kullanılır.

ÖğrenciGO! için aktarım dosyaları varsayılan olarak C:\NonStop2023 OTU\ klasöründe bulunur. Aktarımın yapılacağı klasörde varsayılan olarak Okul Adı ile eşleşen bir klasör açılır.

Mobil Aktarım Ekranında isterseniz verilen aktarılacağı yolu ve klasörü değiştirebilirsiniz. Ekranın sağ altında bulunan Aktarıma Başla butonuna tıklayarak aktarım işlemini başlatabilirsiniz. Aktarım sonrası Öğrenci Listeleri için açılacak excel dokümanını kaydetmelisiniz.

Aktarım esnasında fotoğrafı olmayan öğrenciler için ekrana bir ileti gelecek ve bu öğrenciler için boş fotoğraf kullanılacaktır.

Aktarım dosyaları aksi belirtilmemiş ise “C:\NonStop2023 OTU\” klasöründe bulunur. Okul adı ile eşleşecek klasör içerisinde FOTO.zip ve Ogrenci_Listesi.xls dosyaları bulunacaktır.

Bu dosyalarda bir değişiklik yapılmaması gereklidir.

Ogrenci_Listesi.xls dosyasında sınıf ve öğrenci isim listeleri bulunmaktadır. ogrenciGO.com Web Yönetim Paneline kullanıcı adı ve parolanız ile giriş yaparak öğrenci listelerini Bulut Platformuna yükleyebilirsiniz.

FOTO.zip dosyasında öğrenci fotoğrafları bulunmaktadır. ogrenciGO.com Web Yönetim Paneline kullanıcı adı ve parolanız ile giriş yaparak öğrenci fotoğraflarını Bulut Platformuna yükleyebilirsiniz.

Kullanıcılar

ÖğrenciGO! Öğrenci Tanıma Mobil Uygulamasını ve ÖğrenciGO! Web Yönetim Panelini kullanabilmek için tanımlı bir kullanıcı hesabınız olmalıdır. ÖğrenciGo!’ya e-posta hesabınız ve parolanız ile giriş yapan her kullanıcı yetkisi dâhilinde yani kendisine atanmış rol dâhilinde işlemler yapabilir.

Kullanıcı Rolleri

ÖğrenciGO! için 3 farklı kullanıcı rolü mevcuttur.

Bayi: ÖğrenciGO! Yöneticisi tarafından oluşturulabilir. Bayi rolüne sahip kullanıcılar yeni okul tanımlayabilir, düzenleyebilir ve silebilirler. Tanımlanan okullara Öğrenci Listelerini ve Fotoğrafları toplu olarak yükleyebilirler. Öğrenci bilgilerinde düzenleme yapabilir, yeni öğrenci ekleyebilir ve silebilirler. Öğrencilerin sınıfları değiştirebilir ve fotoğraf dosyalarını güncelleyebilirler. Okullar için Okul İdarecisi ve Öğretmen rollerinde yeni kullanıcılar oluşturabilirler.

Okul İdarecisi: Bayi rolüne sahip kullanıcılar tarafından oluşturulabilir. Okul İdarecisi rolüne sahip kullanıcılar öğrenci bilgilerinde düzenleme yapabilir, yeni öğrenci ekleyebilir ve silebilirler. Öğrencilerin sınıfları değiştirebilir ve fotoğraf dosyalarını güncelleyebilirler. Öğrenciler için şahsi notlar alabilir ve düzenleyebilirler. Bağlı bulundukları okullar için Okul İdarecisi ve Öğretmen rollerinde yeni kullanıcılar oluşturabilirler.

Öğretmen: Bayi ve Okul İdarecisi rolüne sahip kullanıcılar tarafından oluşturulabilir. Öğretmen rolüne sahip kullanıcılar öğrenci bilgilerini görebilir öğrenciler için şahsi notlar alabilir ve düzenleyebilirler.

Kullanıcılar Listesi

Kullanıcılar listesi açıldığında sizin ve okul idarecileri tarafından oluşturulmuş kullanıcıların bir listesi gelir.

Bayi yetkisindeki kullanıcılar bu ekrandan, yeni kullanıcı oluşturabilir, kullanıcı bilgilerini güncelleyebilir, silebilir, pasif hale getirebilirler. Şifre Yenile butonu ile şifresini unutmuş kullanıcılara şifre sıfırlama e-postası gönderebilir.

Yeni Bir Kullanıcı Oluşturma

ÖğrenciGO! – Web Yönetim Paneline Bayi rolüne sahip e-posta hesabınız ve parolanız ile giriş yapmalısınız.

ÖğrenciGO! – Web Yönetim Panelini yeni bir kullanıcı oluşturmak için size 2 farklı yöntem sunar.

 1. Okul Listelerinde bulunan İşlemler butonu aracılığı ile Kullanıcı Oluşturulabilir.
 2. Kullanıcılar sayfasında Yeni Kullanıcı Oluştur butonu ile kullanıcı oluşturulabilir.

Kullanıcı Tipi; Oluşturulan kullanıcının rolünü/yetkisini belirler. Okul İdarecisi ve Öğretmen rollerinden birini seçebilirsiniz. Okul İdarecisi yetkisi verdiğiniz kullanıcılar kendi okulları için yeni kullanıcılar tanımlayabilirler. Öğretmen yetkisi verdiğiniz kullanıcılar sadece öğrenci bilgilerini görerek notlar alabilir.

Okul Adı; ÖğrenciGO! – Bulut Platformunda birden fazla okulunuz olabilir. Oluşturulan kullanıcının hangi okul için olduğu belirlenir.

Adı/Soyadı; Kullanıcının isim bilgileri tanımlanır.

e-Posta Adresi; Oluşturulan kullanıcının e-posta adresi aynı zamanda Kullanıcı Adıdır. Bu bilginin doğru girilmesi önemlidir. Yeni bir kullanıcı oluşturulduğunda e-Posta Adresine kullanıcı giriş bilgilerini içeren bir e-posta otomatik olarak gönderilir.

Şifre Üret; Bu seçenek varsayılan olarak aktiftir. Yeni bir kullanıcı oluşturulduğunda sistem tarafından otomatik bir şifre üretilerek kullanıcıya e-posta gönderilir. Bu seçeneği pasif hale getirirseniz kullanıcı için bir şifre belirlenmeniz gerekir.

Nasıl Yapılır?

Öğrenci Sınıfı Değiştirme; Bir öğrencinin sınıfını değiştirmek için Okullar > Sınıflar > Öğrenciler > İşlemler > Düzenle adımlarını izleyin. Gelen ekranda öğrenciyi aktarmak istediğiniz sınıfı seçin ve kaydedin.

Öğrenci Fotoğrafını Güncelleyin; Bir öğrencinin fotoğrafını güncellemek için Okullar > Sınıflar > Öğrenciler > İşlemler > Görsel Yükle adımlarını izleyin. Gelen ekranda güncel fotoğrafı seçerek kaydedin.

Öğrenci fotoğraf dosyaları 100 KB den büyük olamaz. Öğrenci fotoğraflarını istenilen boyut ve ölçülere getirmek için NonStop e-Okul Baskı Programını da kullanabilirsiniz.

Yeni Sınıf Oluşturma; ÖğrenciGO! – Web Yönetim Paneli veri ihlallerini önlemek için yeni bir sınıf oluşturmaya izin vermez. Ayrıca sadece 5. veya 9. Sınıfları çektiren okulların diğer sınıfları yüklemelerinin de önüne geçilmiş olur. Daha önce verileri yüklenmiş bir okul için (Örneğin sadece 5. Sınıflar) diğer sınıflarında sisteme yüklenmesi gerekirse, NonStop e-Okul Baskı Programında diğer sınıflar tanımlanır. Güncel sınıf, öğrenci ve fotoğraf bilgileri ile mobil için veri aktarımı yapılır. ÖğrenciGO! – Web Yönetim Panelinde diğer sınıfları ilave etmek istediğimiz okul için sırası ile Öğrenci Listeleri ve Fotoğraf Dosyaları tekrar yüklenir.

Tekrar veri yükleme işlemi daha önce var olmayan sınıf ve öğrencileri oluşturur. Daha önce var olan sınıflarda sınıf adı değişikliği olduysa sınıf adları güncellenir. Daha önce var olan öğrencilerde numara, ad, soyad değişikliği var ise öğrenci bilgileri güncellenir. Daha önce var olan öğrencilerin fotoğrafları değişikliği var ise öğrenci fotoğrafları güncellenir.

Örnek; NonStop e-Okul Baskı Programında Cumhuriyet Lisesi oluşturuldu. Sadece 9.Snıflar girildi ve ÖğrenciGO! – Web Yönetim Paneli kullanılarak Bulut Platforma yüklendi. 1 ay sonra okul 10, 11 ve 12. sınıflarında yüklenmesini istedi. 10, 11 ve 12. sınıfları yeni bir okul oluşturarak aktarmak isterseniz verilerde çakışma olacak ve veri kaybı yaşanacaktır. Bu gibi durumlarda yeni çekilen sınıfların var olan okula eklenmesi gereklidir.

Öğrenci Verilerini Kontrol Edilmesi; ÖğrenciGO! – Öğrenci Tanıma Mobil Uygulamasını öğrenci kontrolü içinde kullanabilirsiniz. e-Okul çekimini yaptığınız okulu NonStop e-Okul Baskı Programına girin ve ÖğrenciGO! – Bulut Platformuna yükleyin. Bir tane demo kullanıcı hesabı oluşturun ve bu kullanıcı bilgisini okul ile paylaşın. ÖğrenciGO! – Öğrenci Tanıma Mobil Uygulamasını mobil aygıtlarına yükleyerek sınıf ve öğrencileri inceleyebilirler. Gördükleri hataları size bildirirler. Son güncellemeleri bu şekilde yaparak NonStop e-Okul Baskı Programında okulunuzu güncelleyebilirsiniz. Güncellenmiş okul verilerini tekrar mobil uygulama için dışarı aktarıp Bulut Platforma güncel verileri yükleyebilirsiniz.

ÖğrenciGO! Nasıl Kullanılacak?

Bayi yetkisinde tanımlanmış kullanıcılar kendi okullarını ve kullanıcılarını oluşturabilecektir. Bayilerin aşama aşama yapmaları gerekenler aşağıda maddeler halinde listelenmiştir.

 1. NonStop –e-Okul Baskı Programında okullarınızı oluşturun. Oluşturulan okullardaki veriler eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlandıktan sonra Mobil Uygulama için aktarım dosyaları oluşturulur.
 2. ÖğrenciGO! – Web Yönetim Paneline giriş yapın. Panelde yeni bir okul oluşturun. Oluşturulan okula Öğrenci Listelerini ve Fotoğraf Dosyalarını aktarın.
 3. Oluşturulan okul için kullanıcı tanımlarını yapın. Okuldaki tüm idareci ve öğrencileri tanımlayabilirsiniz.
 4. Kullanıcı tanımlamanın en pratik yolu, her okul için birkaç tane Okul İdarecisi tanımlamaktır. Okul idarecileri de kendi kullanıcı adı ve parolaları ile ÖğrenciGO! – Web Yönetim Paneline giriş yaparak kendi okullarında ki öğretmen tanımalarını yapabilirler.
 5. Okul idarecilerine ÖğrenciGO! – Web Yönetim Paneline nasıl giriş yapılacağı ve neler yapabileceklerini kısaca anlatılır. ÖğrenciGO! Okul İdarecisi için Kullanım Kılavuzunu e-posta ile iletin.
 6. Öğretmenlere ve Okul İdarecilerine Google Play ve AppStore mağazalarından ÖğrenciGO! – Öğrenci Tanıma Mobil Uygulamasını nasıl indireceklerini tarif edin. Gerekirse indirme bağlantılarını WhatsApp aracılığı ile iletin.

ÖğrenciGO! Kontrol Amaçlı Kullanılır mı?

ÖğrenciGO! ile e-Okul Fotoğrafını çektiğiniz okulu test ve kontrol amaçlı okullara sunabilirsiniz.

 1. NonStop –e-Okul Baskı Programında okulunuzu oluşturun. Oluşturulan okula Excel Listeleri ve Fotoğrafları yükleyin. Mobil Uygulama için aktarım dosyaları oluşturulur.
 2. ÖğrenciGO! – Web Yönetim Paneline giriş yapın. Panelde yeni bir okul oluşturun. Oluşturulan okula Öğrenci Listelerini ve Fotoğraf Dosyalarını aktarın.
 3. Oluşturulan okul için kullanıcı okul idarecisi veya öğretmenlerin e-posta adreslerini kullanarak kullanıcı tanımlarını yapın.
 4. Gerçek kullanıcı tanımlamak yerine geçici kullanıcıda oluşturabilirsiniz. Örneğin öğretmen yetkisinde test@test.com isimli gerçek olmayan bir kullanıcı tanımlayıp parolasını belirleyin.
 5. Okul idarecilerine veya öğretmenlere kullanıcı adını ve parolasını bildirin. ÖğrenciGO! – Web Yönetim Paneli veya ÖğrenciGO! Mobil Uygulaması ile giriş yaparak öğrencileri kontrol edebilirler.
 6. Hatalar ve düzeltmeler yapıldıktan sonra NonStop –e-Okul Baskı Programından tekrar Mobil Uygulama için verileri aktarın. Okul adında bir klasör var uyarısı alırsanız, “C:\NonStop2023 OTU” klasörünü kontrol edin ve eski verileri silin.
 7. ÖğrenciGO! – Web Yönetim Paneline giriş yapın. Okulunuz için güncel Öğrenci Listelerini aktarın ardından güncel Fotoğraf Arşiv dosyasını aktarın.
 8. Okul için gerçek kullanıcı tanımlarını yapıp okul idarecileri ve öğretmenler ile paylaşın.

BİLGİ: Kontrol amaçlı sisteme yüklediğiniz okullarda, ÖğrenciGO! Mobil Uygulaması kullanılmayacaksa kontrol sonrası bu gibi okullar silinebilir. Bu sayede bu okullar Yükleme Alanınızda gereksiz yer işgali yapmaz.

ÖğrenciGO! Kontrol Amaçlı Kullanılır mı?

ÖğrenciGO! son derece güvenlidir. Tüm verileri kendi sunucularımızda saklamaktayız. Verilerimiz düzenli olarak yedeklenmekte ve sunucularımızda Firewall’ler kullanılmaktadır.

Mobil uygulamada veri ihlallerini önlemek ve güvenlik sebepleri ile veriler üzerinde değişiklik yapılmasına, yeni veriler eklenmesine ve silinmesine izin verilmektedir.

Öğretmen ve okul idarecilerinin öğrenciler için aldığı notlar şahsi görüş ve düşünceleri olduğunu için tüm notlar kullanıcılara göre saklanmaktadır. Dolayısı ile hiçbir kullanıcı başkasının yazdığı notu göremez. Tüm kullanıcılar sadece kendi almış olduğu notları görebilir, düzenleyebilir ve silebilir.

ÖğrenciGO! için kullanıcı adı olarak e-posta adresleri kullanılmaktadır. İlk kullanıcı oluşturulduğunda kullanıcıya bir e-posta gönderilerek hesap bilgileri iletir. İlk kullanımda atanan parola değiştirilerek yerine güçlü bir parola oluşturulmalıdır.

ÖğrenciGO!’da parola ve hesap bilgileri güncellemeleri ÖğrenciGO! Web Yönetim Paneli üzerinden yapılır. Yine kullanıcı oluşturma ve diğer tüm düzenleme ve silme işlemleri ÖğrenciGO! Web Yönetim Paneli üzerinden yapılır.

Verilerinizin güvenliği için kullanıcı adı ve parolanızı kimse ile paylaşmayın ve tahmin edilebilir parolalar girmeyiniz.